• BIST 92.935
 • Altın 189,054
 • Dolar 4,8292
 • Euro 5,5991
 • Sakarya 28 °C
 • Kocaeli 24 °C

ARMAGEDDON SAVAŞLARINA ÇEYREK VAR

İsmail Gündoğdu

Değerli Netgaste okuyucuları. Bu yazımda son haftalarda çok tartışılan Kudüs meselesi ve etrafındaki konulara ayırdık. Hıristiyan inanışına göre Hz. İsa (AS) kıyamete yakın bir zamanda yeryüzüne inecek. İnmeden önce Ortadoğu’da iyiler ile kötüler arasında büyük bir savaş olacağını ve ancak inananların savaşı kazandıktan sonra Hz. İsa’nın arz’a avdet edeceği yorumlanır. Tahmin edeceğiniz gibi son yarım asırda, yani İsrail’in kuruluşundan sonra buradaki ‘kötüler’ yerine müslümanları koyuyorlar. Böylece müslümanlara karşı yapılacak savaşların itikadi alt yapısı kurulmuş oluyordu. Gerçi yaklaşık 830’larda müslümanlara kaybedilen toprakların geri alınması (Reconquista) fikri önce İspanya’da artarak devam etti. Sonunda İspanya 781 sene sonra müslümanlardan geri alındı (1492). Ardından Sicilya adasındaki İslam devleti 200 seneden sonra (1091) kaybedildi. Papalık Avrupa krallıklarını haçlı seferleri için teşvik etmeye devam etti. Sonunda Kudüs’e yöneldiler ve 15 Temmuz 1099’da Kudüs’ü ele geçirdiler. Müslümanları vahşice katlederek kutsal beldeyi kan çatağına çevirdiler. 638 senesinde Kudüs’ü fetheden Hz.Ömer Hristiyanlara, Yahudilere tam bir can güvenliği ve din hürriyeti vermişti. Onlardan benzer bir tavır beklemek hata olurdu. 1187’de bir miraç günü Kudüs tekrar geri alındı ve 1917’de tekrar kaybedilene kadar şehir huzur ve barış içinde yaşadı. İngiliz yönetiminde şehrin demografik yapısı müslümanlar aleyhine hızla değiştirildi. 1967’de İsrail şehri işgal edince müslümanalar için tam kara günler başladı.

Yahudiler tarihlerinde iki kez büyük sürgüne uğramışlardı. Birincisi, M.Ö. 586 Babilliler tarafından Mezopotamya’ya. İkincisi ise Romalılılar tarafından 70 yılında yaşanmıştır. Bu tarihten sonra dağınık yaşayan yahudiler Emevi, Abbasi, İspanya İslam Devleti ve Osmanlı Devleti topraklarında din hürriyeti içerisinde yaşamışlardır.

Evangelistler: Geçen hafta ABD başkanı Trump Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğuna dair açıklama yaptı. Sayın cumhurbaşkanımız da başkanı bunu yapmaya Amerika’daki Evangelistlerin olduğunu söyledi. Evanjelistler Protestan hristiyanlığın bir koludur. O mezhebe göre yahudiler tüm insanlardan üstün ve seçilmişlerdir. Yani yahudilere hizmet etmeyi dini görev gibi görüyorlar. Bu sebepten dolayı Küdüsün İsrail’in başkentli olmasını savunuyorlar. Sayıca asıl artışlarını ikinci dünya savaşından sonraya rastlıyor. Yahudi para musluklarının bunun için aktarıldığı yorumlarımızda unutmayalım. Amerikan siyasetine çok etkililer. Baba Bush, oğul Bush, Jimmy Carter, Ronald Reagan ve Irak, Afganistan işgallerini savunan USA bakanları da bu mezhepten. Bu mezhebe göre Tanrı’nın (Hz. İsa’yı kasdediyorlar) yer yüzüne inebilmesi için onu zorlamak gerekiyor. Bunun için de Ortadoğu’nun kan çanakına dönmesi gerekiyor. Bunlar Irak’ın parçalanmasını, Suriye’nin karışmasını ve diğer bölge ülkelerinin çökmesini dini bir konu olarak yorumluyorlar. Oy potansiyelleri yüksek olduğu için de siyaseti etkiliyorlar. Soruşturmalarla sıkışmış durumda bulunan Trump’a isteklerini yaptırıyorlar. Evangelistler sonunda Ortadoğu bölgesinde Armageddon adını koydukları büyük bir savaşın olacağını, kötülerin (İncilde sembolik olarak canavarın, eski metinlerde Romalıların) yenileceğini, Kudüs’ün Yahudilerin başkenti olacağını ve sonunda tanrı dedikleri Hz. İsa’nın yeryüzü krallığını kuracağına iman ediyorlar.zayit.JPG

İslami gelenekte Armageddon kelimesini andıran Melhame-i Kübra (yani büyük hesaplaşma) kelimesi var. Bazı müslümanlara göre kıyamete yakın bir zamanda müslümanlar ile kafirler arsında büyük bir savaş çıkacak. Savaş Mehdi’nin komutasında olacak. Ondan sonra Hz. İsa yeryüzüne gelip müslümanlara önderlik yapacak. Hatta daha da ileri gidip tarih verenler bile var. 2023’te büyük savaşın olacağını iddia eden yorumlar sanal alemde dolaşıyor. Hepsi farklı kelimelerin ebced değerini alıp gelecek hakkında tahminde bulunmaya çalışıyorlar. Ben bunlara hep şüphe ile bakmışımdır. Gelecekteki zaferlerin hepsi ancak yüksek teknoloji ile olacaktır. Her türlü savaş araç gereçlerimizi tam olarak ürettiğimiz zaman vatanımız daha güven altında olacaktır.

Fahrettin Paşa: Birleşik Arap Emirlikleri emiri Bin Zayed’in 15 Temmuz’dan önce de Türkiye, özellikle sayın cumhurbaşkanımız karşıtı olduğu yazılır konuşulurdu. Ama daha sonra anlaşıldı ki bu karşıtlık sadece söylemde kalmayıp maddi yardım boyutuna ulaşmış. En son BAE dışişleri bakanı kardeş Zaed Medine-i Münevvere’yi İngilizlere ve iş ortağı Şerif Hüseyin’e karşı korumakla görevli efsanevi komutan Fahrettin Paşa hakkında iftira içeren bir Twit paylaştı. Sayın cumhurbaşkanımız haklı olarak bu kuklanın haddini bildiren bir açıklama yaptı. Zaed ailesi, tarih boyunca İngilizler lehine çalışan, ülkesine (Osmanlı Hilafetine) ihanet eden bir ailedir. Bardakçı’nın arşiv vesikalarına dayanarak bu pazar günkü yazısında belirttiği gibi Zaed’in dedelerinin 19. yüzyılda bile Qtar’a saldıran, hırsızlık yapan, insan öldüren bir geçmişi var. Bağlı bulunduğu devlete (Osmanlı) ihanet eden, İşgalci İngilizler için çalışan bir aşiret. Zaten bu genel olarak tüm bölge için geçerlidir. Ortadoğu‘daki hemen tüm hanedanlar halkına, dinine ve devletine ihanet ettikleri için o makamlarda oturuyorlar.

“Zaed ailesi efendilerine ne kadar da benzemek istiyorlar”

Sonuç: İncil’deki kıyamet savaşı aslında çok zorlama bir yorumdur. Ama Yahudi destekli Evangelistler bunu İslam karşıtlığına oluşturmak için kullanıyorlar. Amaçları parçalanmış Ortadoğu ve büyük İsrail’dir. İslam aleminde gelecekle ilgili verilen tarihler bu zamana kadar hiç çıkmamıştır. Zaten gelecek ilmi sadece Allah katındadır. Eğer bir zaferden bahsedecek isek bunun yolu milli, manevi değerlerimizle destekleyeceğimiz yüksek teknoloji üreten bir eğitim sistemi kurmaktır. Son olarak, tarihimiz binlerce gerçek kahramanlarla doludur. Geleceğimizi kurgulamaya onları çocuklarımıza öğreterek başlayabiliriz.

Bu yazı toplam 3529 defa okunmuştur.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Net Gaste | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0264) 278 54 50 | Faks : (0264) 278 54 50 | Haber Scripti: CM Bilişim